Tarihçe

1976 Yılında, Güneş Tel çekme ve transmisyon sanayi ve ticaret kollektif şirketi Vejdi Özcan tarafından İstanbul’da parlak tel çekme amacı ile kurulmuştur. 1983 de aile bireyleri ile Güneş Tel çekme ve transmisyon sanayii ve ticaret limited şirketi olarak ticaret hayatından sanayiciliğe adım atmıştır. 2013 yılının Aralık ayında ise GÜNEŞ TEL ÇEKME SANAYİ VE TİCARET A.Ş. olmuştur.
GÜNEŞ TEL ÇEKME SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’nin ilk üretim tesisi sarı dökümcüler sanayi sitesindedir. 1984 de Bayrampaşa’da 3.500 m2 alanda üretim tesisi kurulmuştur. Ancak kısa bir zamanda ürün gamı çeşitlendirilerek, cnc tel bükme ve şekillendirme ve yarı mamul konusunda Türkiye’nin öncü firması olmuştur. 2004 temmuz ayında 3.500 m2 olan ikinci fabrikamız, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçmiştir.
2000’li yıllardan itibaren ikinci kuşak şirketlerde görev almaya ve takip eden yıllarda çekirdekten yetişerek yönetim kademelerinde yerlerini almaya başlamışlardır. Ürün çeşidini ve kapasiteyi artırabilmek amacıyla üretim tesislerini 2012 yılında Arnavutköy Hadımköy’de kurduğu 30.000 m2 lik alana taşımıştır.
 

Sipariş Formu Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası Site Haritası

© 2013 GÜNEŞ TEL